eubd.eu

Polak 27.01.2021

Wypożyczanie telefonów komórkowych podczas jazdy

Kilka lat temu jechałem ładnym samochodem i korzystałem z telefonu komórkowego w radiu, kiedy nagle zobaczyłem telefon komórkowy - uderzył w kierownicę iz mocnym hukiem zgniótł prawe lusterko boczne. Telefon na chwilę zasnął, po czym zatrzymałem się i sprawdziłem kartę pamięci, kilkakrotnie błysnęła i kiedy sprawdziłem ponownie, kiedy sprawdzałem, telefon już zderzył się z kierownicą. Ponownie sprawdziłem telefon, włączyłem radio i znowu zasnąłem. Wtedy przyszła policja, żeby wziąć moje ręce i telefon komórkowy po taksówkę. Kierowcy i pasażerom udało się rozbić telefon, pasażer odebrał kartę SIM, a kierowca wysiadł z samochodu i zaczął szukać telefonu, pasażerowie wezwali policję z radia i poprosili o uzyskanie niezbędnych informacji. Początkowo kierowca powiedział, że zapomniał o telefonie, kiedy pasażerowie poprosili go do telefonu o serwis, ładowanie, wymianę ładowarki i czekanie na zwrot obsługi. Po chwili kierowca powiedział, że zadzwoni, gdy wsiądzie do samochodu, a potem zadzwoni ponownie i poprosi o informacje. Około 15 minut później, kiedy pasażerowie zapytali, dlaczego wezwał policję, kierowca powiedział: "Zatrzymali samochód i znaleźli telefon, został zniszczony".

Kiedy zapytałem, dlaczego wezwał policję, kierowca odpowiedział: "Bałem się, że znowu mnie uderzy, sprawdziłem i został rozbity". Potem zapytałem, co się z nim dzieje, a on odpowiedział: "Telefon ma numer, zadzwoniłem na numer stamtąd i został anulowany i musiałem oddzwonić".

Dla tysiąca policjantów fakt, że telefon komórkowy to narzędzie na przyszłość i sposób na ucieczkę z poważnego wykroczenia, i to ich nie dziwi, bo takie auta widzą dość często i są szkoleni radzić sobie z nimi. Dobrym przykładem są sądy drogowe, gdzie kierowca zostaje potraktowany przez samochód policyjny jadący z dużą prędkością, pod wieloma względami jest znacznie gorszym przestępcą niż taksówkarz, musi okazywać więcej szacunku, jest też bezbronny, jest o wiele łatwiejszy złapać go i jest zdecydowanie bezpieczniejszy.

Tagi: policję telefonu ponownie kierowca komórkowy pasażerowie telefon dla seniora telefon samsung telefon stacjonarny telefonistki telefony komórkowe